slavenības

Milana Dadaševa: frīstaila cīņas kā dzīvesveids

Satura rādītājs:

Raksts stāsta par interesantu cilvēku sporta pasaulē. Sporta veids, ko izvēlējies Milānas Dadaševs, ir frīstaila cīņas. Valstspiederība ir Dagestāna, bet meitene dzīvo Krievijas Federācijas teritorijā. Viņa ir Krievijas čempione frīstaila cīkstēs 2016. gadā. Neskatoties uz tik jauno vecumu, meitene ir starptautiskās klases MC. Visērtāk viņš jūtas kategorijā līdz 48 kg.

Dadaševa Milāna (frīstaila cīkstēšanās): biogrāfija

Dadaševa Milāna Kamilkhanovna dzimis 1995. gada 20. februārī Dagestānas Republikā, Izberbašas pilsētā. Par dzimšanas vietu ir cita informācija, taču tā neapstiprinās. Vēlāk ģimene pārcēlās uz Makhačkalu, kur sākās meitenes sporta karjera.

Kopš bērnības Milānai patika cīņas māksla, tāpēc viņa sāka savu sporta karjeru skolā ar nodarbības džudo nodaļā. Kad Dadaševa bija 15 gadus veca, tas ir, 2010. gadā, viņa saņēma ielūgumu uz pilsētas čempionātu cīkstēšanā. Pēc uzvaras turnīrā meitene saprata, ka cīņa ir tuvāk viņai, un nolēma pārvērsties cīkstēšanās zeķubiksēs. Tātad šajā sporta veidā tika iedegta jauna zvaigzne - Milāna Dadaševa. Freestyle cīkstēšanās viņai kļuva par arēnu, kur viņai vairāk nekā vienu reizi bija jākāpj uz pjedestāla.

Izvēle par labu cīņai

Meitene tika apmācīta leģendārā krievu trenera Kasuma Nasrudinova vadībā Makhačkalas bērnu un jaunatnes sporta skolā. Pēc pārejas uz pieaugušo sportu Milāna sāka trenēties kopā ar Svetlanu Gracheva. Šis treneris palīdzēja atklāt jaunā sportista talantu.

Milana Dadaševa (frīstaila cīkstēšanās nav vienīgais, ko meitene dara dzīvē) 21 gada vecumā izdevās iegūt divas augstākās izglītības: tautsaimniecības un fiziskās audzināšanas jomā.

Milānas Dadaševa karjera

Jaunā sportista profesionālā karjera sākās 2012. gadā, un pirmie panākumi nebija ilgi gaidāmi. Jau februārī Milāna kļuva par otro prestižajā Klippan Lady Open turnīrā. Tā gada aprīlis kļuva neticami veiksmīgs. Vispirms Dadaševa ieguva bronzu turnīrā Orenburgā, bet pēc tam viņa uzvarēja Krievijas junioru čempionātā. Un rezultātā - izaicinājums valsts jaunatnes komandai.

Maija beigās Milāna aizveda zelta medaļu junioru čempionātā, kas notika Turcijas pilsētā Ankarā. Vasaras sākumā sportists kļuva par trešo Eiropas jaunatnes čempionātā Zagrebā. Nākamie panākumi mums bija jāgaida līdz 2013. gadam, kad maijā Milāna Dadaševa (frīstaila cīkstēšanās kategorijā līdz 48 kg) kļuva par pirmo ikgadējā Sirakova un Ilieva vārdā nosauktajā jauniešu turnīrā, kas notika Bulgārijas pilsētā Varnā.

Un mēnesi iepriekš viņa kļuva par Krievijas čempioni turnīrā Permā. Arī 2013. gada maijā Dadaševu gaidīja vēl viens panākums - bronza sacensībās Vācijas pilsētā Dormagenā (Milānas mierinājuma finālā viņš pieveica kolēģi Krievijas valstsvienībā - Jekaterinu Poļučuku).

Bet 2013. gada jūlijā Milāna cieta neveiksmi Eiropas jaunatnes čempionātā, kas notika Skopjē, Maķedonijā. Sportiste ieņēma septīto vietu, cīņu pārtraucot jau otrajā kārtā, pēc zaudējuma vācietei Katrīnai Henkei. 2013. gads sportistam beidzās ar briesmīgu traumu - krustoto saišu plīsumu, kas liecināja par diezgan garu atveseļošanās līniju. Reabilitācijas process ilga apmēram divarpus mēnešus, pēc tam sportists piedalījās Minskas turnīrā, bet balvas neņēma. Milāna savu nākamo balvu saņēma pasaules junioru čempionātā, tur ieņemot trešo vietu, zaudējot tikai Japānas sportistam Ju.Miahara.

Panākumi un balvas

2015. gadu var droši pievienot talantīga sportista vērtībai. Vasaras sākumā Stambulas Junioru kontinentālajā čempionātā Milāna kļuva par uzvarētāju savā svara kategorijā. Augustā pasaules junioru čempionātā, kas notika Brazīlijas pilsētā Salvadorā, Dadaševa atkal ieguva bronzu.

2016. gads jaunajam sportistam sākās ar pēdējo trešo vietu pieaugušo čempionātā Parīzē. Agrā pavasarī Eiropas čempionātā starp sportistiem līdz 23 gadu vecumam Milāna ieņēma trešo vietu, kur dramatiskā cīņā par bronzu viņa ieguva virsroku pār Eiropas čempioni junioru konkurencē Violetta Chirik.

Vasaras sākumā Krievijas pieaugušo čempionātā Milāna Dadaševa, kurai frīstaila cīņas kļuva par dzīves prioritāti, konkurentiem vienkārši neatstāja nekādas iespējas. Visi četri slavenie pretinieki atradās uz lāpstiņām - to nevarēja nosaukt par sensāciju, taču daudzos trenerus un ekspertus pārsteidza redzētais.

Tad kļuva skaidrs, ka Milāna ir galvenā pretendente uz braucienu uz Olimpiskajām spēlēm Brazīlijā, lai pārstāvētu Krievijas cīkstoņu komandu svara kategorijā līdz 48 kg. Dadaševa oficiāli tika iekļauta Krievijas Olimpiskās komandas pieteikumā 2016. gada jūlijā. Pēc pašas sportistes sacītā, tas bija viņas bērnības sapnis, un viņa ir ļoti priecīga, ka sasniegusi savu mērķi.

2016. gada Olimpiādes rezultāti: Milāna Dadaševa (frīstaila cīkstēšanās)

Riodežaneiro, prestižais olimpiskais turnīrs - likās, ka viss, kas pēc sportista tiecas viņas dzīvē, bija piepildīts. Atlika tikai izcīnīt medaļu Krievijas komandai, bet, diemžēl, to nevarēja izdarīt. Protams, viss sākās brīnišķīgi - kvalifikācijā Dadaševa uzvarēja Korejas sportistu Kimu Džoonu. Bet jau 1/8 finālā viņu pieveica Jeļitsa Jankova, kura pārstāvēja Bulgārijas komandu.