slavenības

Lūiss Hamiltons: karjeras pasaules čempions

Satura rādītājs:

Lūiss Hamiltons ir slavens britu Formula 1 sacīkšu braucējs. Tagad viņš kandidē uz "Mercedes" komandu, ar kuru pilots noslēdza līgumu 2013. gadā. Lūiss nav precējies. Presē bieži parādījās baumas par Lūisa Hamiltona un Rihannas romantiskajām attiecībām, taču pats šoferis atkārtoti paziņoja, ka slaveno dziedātāju pazīst jau ilgu laiku, un viņi ir tikai draugi.

Karjeras sākums

Lūiss dzimis 1985. gadā. 11 gadu vecumā viņš, tāpat kā vairums Formula 1 braucēju, sāka kartingu. 2001. gadā viņš piedalījās ziemas Formula Renault sērijā. Hamiltons brauca četrās sacīkstēs un kopumā izcīnīja 5. vietu, neuzvarot nevienu medaļu.

Debija un čempionāts

2007. gadā savās pirmajās sacensībās Hamiltons ieguva bronzu. Visus šokēja britu debija. Bet tas bija tikai sākums. Malaizijas Grand Prix izcīņā Lūiss Hamiltons kļuva par otro, pēc tam ieguva sudrabu Bahreinā, Spānijā un Monako. Formula 1 sestais un septītais ātrumposms pilotam kļuva par "zeltu". Pirmoreiz Lūiss uzkāpa uz augstākā pakāpiena Kanādā, bet otro reizi - ASV. Tālāk Hamiltons izcīnīja bronzu Francijā un Lielbritānijā. Pēc tam notika neveiksme - 9. vieta Eiropas Grand Prix izcīņā. Pēc neveiksmes Lūiss Hamiltons spēja nekavējoties uzvarēt - Ungārijas Grand Prix atnesa pilotam trešo karjeru karjerā.

Pēc tam trīs posmos brits nespēja uzvarēt vienu reizi, tikai vienu reizi ieņemot otro vietu. Japānā vēlreiz izdevās uzvarēt Lūisu Hamiltonu. Sezonas 16. Grand Prix izcīņa, kas notika Ķīnā, sportistam bija katastrofa. Pilots nevarēja pabeigt sacīkstes un ievērojami sarežģīja cīņu par titulu. Sezonas pēdējās sacīkstēs vienā no pagriezieniem Hamiltona automašīna apstājās. Rezultātā viņš ieņēma septīto vietu, kas viņam neļāva debijas sezonā kļūt par Formula 1 čempionu.

Bet britiem ilgi nebija jāgaida uz čempionātu. Jau nākamajā sezonā viņš varēja uzvarēt Formulā 1. Pēc uzvaras Austrālijā Lūiss ieņēma 5. vietu Malaizijā, viņš bija 13. Bahreinā. Pēc tam viņš spēja atgriezties uz pjedestāla. 3., 2. un 1. vietu braucējs ieņēma attiecīgi Spānijā, Turcijā un Monako. Pēc savākšanas Grand Prix laikā Kanādā un 10. vietu uz skatuves Francijā, Hamiltons piecās nākamajās sacīkstēs spēja izcīnīt 4 podiumus, no kuriem 2 kļuva par zeltu. Lūiss guva savu pēdējo uzvaru čempionāta sezonā Ķīnā. 98 punkti ļāva britam uzvarēt kopvērtējumā.