slavenības

Slēpotājs Nortugs Petters: biogrāfija, sasniegumi un interesanti fakti

Satura rādītājs:

Anonim

Nortugs Petters ir slavens norvēģu slēpotājs. Viņam ir daudz balvu un ierakstu. Viņš 13 reizes kļuva par pasaules čempionu, divreiz uzvarēja olimpiskajās spēlēs. Pasaules čempionātos viņš kļuva par absolūto čempionu, jo viņam izdevās uzvarēt visās sešās disciplīnās. Kļūstot arī par divkārtēju pasaules kausa ieguvēju, viņš saņēma neoficiālo slēpošanas karaļa titulu. Divreiz atzīts par labāko sportistu Norvēģijā. Pretinieki viņu pazīst ar viņa unikālo spēju paātrināties finiša taisnē, gūstot uzvaru ar spēcīgu grūdienu. Īpaši viņam tas izdodas, runājot slidu stilā.

Slēpotāja biogrāfija

Image

Nortugs Petters dzimis 1986. gadā. Viņš ir dzimis Norvēģijas pilsētā Musvik pilsētā Nur-Trendelag provincē. Savu karjeru profesionālajā sportā viņš sāka ar dalību kontinentālajās sacensībās. Īpaši viņš guva zināmus panākumus Skandināvijas sacīkstēs, septiņas reizes dodoties uz pjedestāla. Viņam visveiksmīgākās bija vajāšanas sacensības un starts 15 kilometru distancēs.

Pasaules kausa izcīņā slēpotājs Nortugs Petters debitēja 2005./2006. Gada sezonā. Viņš debitēja sprintā, kas notika Drammenā. Nortugs Petters sasniedza 35. finišu. Tajā pašā laikā viņš turpināja vienlaikus piedalīties Skandināvijas sacensībās. Sezonas beigās tika oficiāli paziņots, ka viņš iegūst vietu nacionālajā izlasē.

Tajā pašā laikā savā pirmajā sezonā Pasaules kausā Nortugs izcīnīja pirmo uzvaru. 2006. gada 8. martā viņš noslēdza skiatlonu Zviedrijas Faluņ. Aiz muguras viņš atstāja divus vāciešus - Tobiasu Angereru un Akselu Taikhmanu.

Šīs sezonas pēdējās sacīkstēs Northug Petter finišēja otrais. Tajā pašā skiatonā viņš izlaida uzvaru, finišā zaudējot zviedram Matiasam Fredriksonam mazāk nekā četrās sekundēs. Kopvērtējumā viņš savu pirmo sezonu pasaules kausā pabeidza 15.vietā.

Nākotnes zvaigzne

Image

Nākotnes zvaigzne - tas ir tieši tas, ko Northug sauca savas sporta karjeras sākumā daudzi žurnālisti, un viņiem bija taisnība. Vairāki slēpošanas aprīkojuma ražotāji uzreiz cīnījās par līgumu ar viņu. Uzvaru šajā konfrontācijā izcīnīja Fišers. Tajā laikā Nortugs joprojām bija jaunākais, taču, neskatoties uz to, viņa līgumā tika iekļauta tarifa likme. Iepriekš tas jaunajam sportistam nekad netika darīts. Tarifu reizināja ar 5 ar nosacījumu, ka Nortug līdz 2007. gada beigām atsauks Norvēģijas komandu pasaules elitē.

2006. gadā ziemas olimpiskās spēles notika Itālijas Turīnā, bet Nortugs neiekļuva valsts izlasē. Skandināvi izcīnīja 3 sudraba un vienu bronzas medaļu. Šāds priekšnesums tika uzskatīts par izgāšanos. Tad daudziem, tāpat kā pašam Nortugam, radās apjukums, kāpēc viņš netika aizvests uz olimpiādi.

Pirmie lielākie panākumi viņam bija pasaules čempionātos, kas notika 2007. gadā Japānas Saporo. Stafetē uzvarēja Nortugs. Un divus gadus vēlāk Čehijas Liberecā viņš izcīnīja savu pirmo pasaules čempionāta zelta medaļu individuālajās sacensībās. Vispirms vajāšanā norvēģi ieradās, nobraucot 15 kilometrus ar klasisko stilu un pēc tam tikpat daudz slidojot. Spilgta uzvara šajās sacīkstēs tika atzīta par vienu no Pettera Nortuga labākajiem finišiem.

Karaliskais gads

Image

2010. gads Northug bija patiesi zvaigžņu gads. Sezonas beigās pirmo reizi karjerā viņš kļuva par Pasaules kausa ieguvēju. 9 reizes Nortūds finiša taisnē nonāca pirmais, vēl 6 reizes bija otrais un vienreiz ieņēma trešo vietu. Tikai čehs Lukašs Bauers, kurš kļuva par otro vietu kopvērtējumā, spēja viņam uzlikt cīņas izskatu. Bet patiesībā cīņas nebija, jo Nortuga priekšrocība bija 600 punkti.

Tajā pašā gadā norvēģi triumfēti uzstājās Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, Kanādā. Lai arī sākumā viss gāja greizi. 15 kilometru distancē brīvajā stilā Nortūds finišēja 41. vietā, un vajāšanas sacensībās viņš devās līderu grupā, līdz atpalika pēdējā kāpienā, ieņemot tikai 11. vietu.

Bet masu startā 50 kilometru finiša taisnē viņam izdevās par trim sekundes desmitdaļām apsteigt vācieti Akselu Taikhmanu, izcīnot pirmo zelta olimpisko medaļu.

Stafetē Nortugs aizbēga pēdējā posmā, distanci veicot no ceturtās vietas. Viņam izdevās apsteigt līderus, taču līdz tam zviedrs Markuss Helners izrāvās no saviem vajātājiem, tāpēc norvēģi ieguva sudrabu.

Fināla sprinta sacensībās Nortugs cīnījās ar diviem krieviem Ņikitu Kryukovu un Aleksandru Panžinski, zaudējot viņiem un izcīnot bronzu.

Pēdējā komandu sprintā Nortugs izcīnīja vēl vienu olimpisko zeltu tandēmā ar Esteinu Pettersenu. Norvēģijas komandai šī bija triumfālā olimpiāde, kurā viņi ieņēma pirmo vietu distanču slēpošanas kopvērtējumā.

Otrā pasaules kausa triumfs

Image

2010./2011.gada Pasaules kausa izcīņā Nortugs zaudēja uzvaru šveicietim Dario Ķelnei, ieņemot otro vietu. 2011./12. Gada sezonā viņš bija trešais, ļaujot Kolonijam tikt pie zelta dubultā. Tikai 2012./13. Gada sezonā planēta atguva spēcīgākā slēpotāja titulu.

Kopvērtējumā viņu apsteidza šveicietis Dario Ķelne, kurš šoreiz izrādījās trešais, un krievs Aleksandrs Legkovs, kurš finišēja otrajā vietā. Viņa pēdējā priekšrocība bija gandrīz 200 punkti no tuvākā meklētāja.

Otrais olimpiskais triumfs

Image

Bet otrās olimpiskās spēles viņa karjerā bija neveiksmīgas. Iesācējiem viņš nokavēja 15 kilometru skrējienu ar klasisko stilu. Tad skiatlonam neizdevās, ieņemot tikai 17. vietu.

Sacensībās 50 kilometru attālumā no masu starta viņš nonāca 18 pozīcijās. Vistuvāk olimpiskajai medaļai stafetē bija Nortugs. Pēdējā posmā viņš atkal aizbēga. Bet šoreiz viņš nespēja novērst aizmuguri, ko sacīkstes sākumā izveidoja viņa tautieši. Nortugs atnesa Norvēģijas komandai ceturto vietu, gandrīz 40 sekundes aiz francūža Ivana Buate.

Brīvā stila sprinta sacensībās Nortugs negaidīti zaudēja pusfinālā, un olimpiādes pēdējā dienā pārī ar Ola Vigen Hattestad kļuva tikai ceturtais vīriešu komandu sprintā. Tā rezultātā viņam neizdevās izcīnīt vienu medaļu, taču tas neliedza viņa komandai uzvarēt kopīgajās distanču slēpošanas sacensībās.