vide

Velsas Kārdifas pilsētas stadions: vēsture un spēles

Satura rādītājs:

Kārdifas pilsēta ir viena no diviem Velsas futbola klubiem stadions Anglijas čempionātā. Kopš nodošanas ekspluatācijā trīs gadus, arēnā atrodas Kārdifas Blūza regbija klubs.

Sīkāka informācija

Stadiona būvniecība ilga divus gadus un beidzās 2009. gada pavasarī. Divas komandas uzreiz sāka dalīt arēnu. Pirmais bija Kārdifas pilsētas futbola klubs, kas pārcēlās no Ninian Park stadiona, kurš 99 gadus ir bijis galvaspilsētas kluba mītne. Otrie stadiona īpašnieki ir Kārdifas Blūza regbija klubs.

Arēnas celtniecības izmaksas bija aptuveni 50 miljoni mārciņu. Arhitekts bija Arups. Ietilpība - 25 tūkstoši sēdvietu. Kārdifas pilsētas stadions ir valsts otrā arēna vietu skaita ziņā, otrajā vietā ir tikai Millennium, kas paredzēts 74, 5 tūkstošiem skatītāju. Vasarā tika rekonstruēts Kārdifas pilsētas stadions, pēc kura tas sāka uzņemt līdz 33, 5 tūkstošiem fanu.

Pirmās spēles

2009. gada jūlija vidū Kārdifa un “Celtic” arēnā aizvadīja draudzības spēli. Kārdifas pilsētas stadiona oficiālā debija notika 2009. gada augustā, kad viesos pie viesiem ieradās futbola klubs Scunthorpe United. Cīņa noslēdzās ar drūmo uzvaru velsiešiem ar rezultātu 4-0.

Tā gada novembrī stadionu pirmo reizi apmeklēja Velsas nacionālā komanda, kas aizvadīja draudzības spēli ar Skotijas komandu. Spēle noslēdzās ar velsiešu uzvaru 3-0. Gandrīz gadu vēlāk Velsa spēlēja pirmo oficiālo spēli Kārdifas pilsētas stadionā. Tas bija mačs 2012. gada Eiropas čempionāta atlasē. Britu sāncensis bija Bulgārijas valstsvienība.

Slaveni mači

Viens no pirmajiem lielajiem klubiem, kas ieradās apmeklēt jauno Velsas kluba arēnu, bija Mančestras pilsēta. Tā bija spēle kā daļa no Premjerlīgas 2. kārtas. Mačs noslēdzās ar sensacionālu uzvaru Cardiff City 3-2. Otrā puslaika sākumā “pilsētnieki” izvirzījās vadībā, taču pēc dažām minūtēm velsieši izlīdzinājās, un puslaika beigās Kempbela dubultā deva komandai lielas priekšrocības. Pievienotajā laikā Negredo uzstādīja spēles galarezultātu.

12. kārtā Mančestras United ieradās Velsā. Mačs noslēdzās neizšķirti. 13. kārtā Londonas "Arsenal" kļuva par Kārdifasitijas sāncensi. Šoreiz velsiešu spēlētāji nevarēja pārsteigt varenību. Double Ramsey un vārti Flamini atnesa “Gunners” uzvaru nogruvumā.

Martā Liverpūlē viesojās Kārdifas pilsētas stadions. Mačs notika Premjerlīgas 31. kārtas ietvaros. Merseysides bija viena no labākajām komandām čempionātā un pretendentes uz titulu. Debija spēle mačā atklāja rezultātu. Pēc dažām minūtēm Saures atguva status quo. Pirmā puslaika vidū Kempbela vārti atkal izvirzīja velsiešus uz priekšu, bet pirms pārtraukuma pārtraukuma Skrtels atkal izlīdzināja rezultātu. "Liverpool" uzvarēja otro puslaiku ar rezultātu 4-1 un uzvarēja mačā 6-3.

2013./14.gada sezonas pēdējā kārtā “Chelsea” ieradās viesos Kārdifas pilsētā, pirms vairākām Anglijas čempionāta beigām zaudējot izredzes būt čempioniem vairākos mačos. Londonas Grand bija pēdējais lieliskais klubs, kas apmeklēja Velsas stadionu. Spēle noslēdzās ar uzvaru Hosē Mourinho 2: 1 piespēlēm. Sezonas beigās Kārdifasitija, kuras galvenais treneris Oļegs Gunnars Solskhers tika iecelts čempionāta laikā, lidoja uz čempionātu un 3 sezonas nekad nav iekļuvis Anglijas premjerlīgā.