slavenības

Merija Deivisa: slidotāja karjera un personīgā dzīve

Satura rādītājs:

Anonim

Daiļslidotāja Meryl Davis ir viena no titulētākajām sportistēm ledus dejās. Kopā ar Čārliju Vaitu viņa uzvarēja visās prestižajās pasaules sacensībās, ieskaitot 2014. gada Soču olimpiādi, un uzvarēja miljonu fanu sirdis.

Karjeras sākums

Merilija Deivisa dzimusi 1987. gada 1. janvārī Mičiganā. Viņa slidoja piecu gadu vecumā uz aizsaluša ezera. Tajā pašā gadā viņa sāka trenēties kā vientuļā slidotāja, bet līdz astoņu gadu vecumam bija izmēģinājusi sevi ledus dejās un izdarījusi izvēli par labu šim sporta veidam.

Kopš 1997. gada Meryl pēc treneru ieteikuma tiek pārī ar Charlie White. Kopš pirmās sezonas duets uzrādīja augstus rezultātus gandrīz visās sacensībās, kurās viņš piedalījās.

Merila Deivisa un Čārlija Vaita junioru karjera sākās ne tik veiksmīgi: 2004. gada pirmajos junioru pasaules čempionātos sportisti ieņēma tikai 13. vietu, un nākamā sezona partnera savainojuma dēļ pat nepiedalījās galvenajā gada startā.

Pagājušajā sezonā, pirms pārcelšanās uz senioriem, Merija un Čārlijs izvēlējās Grand Prix finālu, kur ieņēma otro vietu, uzvarēja nacionālajā čempionātā un kāpa uz pasaules čempionāta pjedestāla, izcīnot bronzu.

Image

Olimpiskais cikls 2006. - 2010. gads

Pirmo pieaugušo gadu slidotāji sāka ar divām secīgām ceturtajām vietām Grand Prix posmos. Četru kontinentu čempionātā viņi arī izrādījās ceturtie, bet pasaules čempionātos viņi kļuva par septītajiem. Eksperti atzīmēja ļoti augsto pāra izjādes tehnisko komponentu. Turnīrā Nagano tiesneši novērtēja visus programmas elementus visaugstākajā, ceturtajā, līmenī. Pirms šī sasnieguma nevienam pārim pasaulē nebija.

Nākamajā sezonā slidotāji pakāpeniski palielināja rezultātu: Parīzē viņi ieguva pirmo medaļu Grand Prix sērijas karjerā, bet pasaules čempionātos viņi kļuva par sesto divu programmu summā.

Neskatoties uz neveiksmīgu sniegumu vienā no posmiem, 2008. gadā sportisti pirmo reizi sasniedza Grand Prix finālu. Finālā izcīnījuši bronzu un pēc tam uzvarot nacionālajā čempionātā, Deiviss / Vaits tomēr nomināli palika par otro valsts pāri, jo pieredzējušie Tanit Belbins un Bendžamins Agosto saglabāja līdera statusu.

Pasaules čempionātos Merilijai Deivisai un Čārlijam Vaitam pirms pirmās goda pjedestāla nebija pāris sekundes simtdaļas.

Olimpiskā sezona 2009. - 2010. gads kļuva par pagrieziena punktu slidotāju karjerā: pāris ASV čempionātā pirmo reizi pārliecinoši pārspēja Belbinu / Agosto un pēc tam nekad nezaudēja līdzšinējam valstsvienības pirmajam numuram. Galvenie dejotāju konkurenti cīņā par pasaules vadību bija Kanādas sportisti Tesa Virtue un Skots Moirs. Tieši viņiem pāris zaudēja Vankūveras olimpisko spēļu zeltu. Pārējie konkurenti Virtue / Moir un Davis / White atpalika tālu.

Speciālisti abu pāru sniegumu sauca par revolūciju ledus dejā, jo sportisti parādīja ne tikai visaugstāko tehnisko elementu kvalitāti, bet arī novatorisku pieeju programmu iestatīšanai.

Image

Olimpiskais cikls 2010. - 2014. gads

Viss olimpiskais cikls pirms Soču olimpiskajām spēlēm notika Kanādas un Amerikas pāru konkurencē. Jebkurās sacensībās, kurās piedalījās abi dueti, atlikušie sportisti savā starpā cīnījās tikai par bronzu.

Ir vērts atzīmēt, ka daudzu gadu konkurences laikā pāri trenējās vienā grupā un ar lielu cieņu runāja viens par otru.

Pirmajā sezonā pēc Olimpiskajām spēlēm Merila Deivisa un Čārlijs Vaits pirmo reizi ASV vēsturē ieguva trūkstošā pasaules titulu.

2012. gadā pēc koučinga dueta Marina Zueva un Igora Špilband sabrukuma Deiviss un Vaits nolēma turpināt darbu Zueva vadībā.

Pirmsolimpiskajā sezonā pāris vēlreiz pārspēja savus galvenos konkurentus pasaules čempionātos, pārspējot pasaules rekordu īso un brīvo deju summā.

Slidotāju karjeras kulminācija bija pārliecināta uzvara Olimpiādē Sočos ar vēl vienu atjauninājumu pasaules rekordos. Tajā pašā olimpiādē pāris ASV komandas pāris ieguva bronzu. Milzīgi panākumi ar skatītājiem bija bezmaksas deja "Scheherazade" Rimsky-Korsakov mūzikai.

Pēc triumfālās sezonas pāris oficiālajos startos neieradās. Sportisti oficiāli paziņoja par pensionēšanos 2017. gada februārī.